Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalÎnregistrareConectare

 :: Have Fun :: Cafenea :: Muzica :: Korean Music :: K-Pop

K-Facts - EXO

Postat Lun Sept 21, 2020 7:41 pm
Elena
Elena
Membru
Mesaje : 143
Points : 203
Varsta : 47
Localizare : Neant
K-Facts - EXO 1574349373-20191121-suho3
Nume: Kim Joon Myeon
Grup: EXO
Poziţie: Lider, Vocal
Nume de scenă: Suho
Data naşterii: 22 mai 1991
Înălţime: 173 cm
Grupa sanguină: AB
Super Putere: Apă

Nu poate viziona lucruri înfricoșătoare. El va începe să facă o mulțime de zgomot.
În timpul Crăciunului sau de Ziua Îndrăgostiților, Suho ascultă de multe ori  OST-ul filmului „Love Actually”.
Când l-a întâlnit pentru prima dată pe Tao, i-a fost frică de el.
La prima vedere, Suho a avut o pasiune pentru Luhan.
Numărul lui preferat este 8 .
Are un cațeluș pe nume Star.

Primul lui sărut a fost cu iguana acestuia .
Filmul lui preferat este Pirații din Caraibe.
Un fan l-a întrebat cărui membru din Exo K îi place sportul / exercițiile fizice iar Suho a răspuns „NIMANUI” ..
A petrecut o singură dată noaptea la o saună , pentru că el și fratele său s-au certat .
Este cunoscut ca al doilea Siwon.
Imparte camera cu Sehun(maknae).
Culorile lui preferate sunt violet si auriu.

Este considerat Appa( Tatăl )  în timp ce D.O. este Umma ( Mama ) în Exo K.
Intr-adevăr ascultă de D.O.
Nu știe să gătească nimic , cu excepția ramenului instant .
Lui Suho îi place să meargă în camera lui D.O. și să vorbească cu el, dar va fi dat afară de Kai de fiecare dată când face asta.
Chiar înainte de debut, Suho era deja apropiat de Jonghyun , Minho, Taemin(Shinee) și  Leeteuk,  Donghae , Kyuhyun (Super Junior).
Himchan și  Suho sunt prieteni buni, aceștia  s-au dus la aceeași universitate. Himchan este, de asemenea, un fost stagiar la SM.

Mâncarea lui preferată este sushi.
La un fansign, Suho a spus că îl iubește pe Kris. Memrii au întrebat „Visează?”. Atunci Suho a răspuns „De ce nu vă pasă de Kris?”
La un fansign, dintr-o dată pe o fană a început să o doară burta și s-a bășit. Suho s-a uitat la ea și fața ei spunea „Da, m-am bășit, așa că semnează odată albumul.”. Suho a încercat să se abțină să nu râdă și i-a semnat albumul. Fana încerca și ea în secret să nu râdă.

Înainte de debut, mulți prieteni de-ai lui Suho râdeau de acesta spunându-i „Ya, când vei debuta și tu? Doar te pui într-un contract de sclavie.”. Suho doar râdea la ce spuneau prietenii lui. Când unul dintre prietenii lui Suho a auzit că acesta va debuta, i-a trimis un sms foarte lung în care spunea cât de mândru este de el și că merită acest lucru. Răspunsul pe care l-a primit de la Suho a fost „A fost o eroare în trimiterea acestui mesaj. Te rog încearcă mai târziu.”
Fanii care l-au văzut pe Suho în persoană au spus că el arată mult mai bine în realitate. Este incomparabil cu felul în care acesta arată la TV sau în poze.
Un fan l-a întrebat pe Suho dacă știe despre HunHan, iar Suho i-a răspuns „Bineînțeles! Eu și Chanyeol suntem cei care l-au fondat.”

Suho încă se simte vinovat că odată a uitat de ziua lui Lay. El chiar a plâns din cauza asta.
Suho a spus odată că fanii care nu pot să îi vadă sunt cei mai speciali pentru ei.
Când au fost întrebați cine a avut grijă de ei cel mai mult, Baekhyun a răspuns „Suho hyung. Liderul nostru Suho hyung. Dar cel care m-a învățat să îmi deschid inima este Chanyeol.”
Este responsabil să asculte problemele celorlalți membri. Chiar dacă este pe verandă, în baie, în dressing, în timp ce se spală, oricând, oriunde.
Dacă ar fi fost o fată și-ar fi dorit să se întâlnească cu D.O pentru că este atât de drăguț și vrea să-l ciupească de obraji și să-l necăjească.

În scenariul ideal al lui Suho atunci când o să-și întâlnească tipul ideal de fată, ea își dă o șuviță de păr după ureche în timp ce citește o carte la un geam.
Este farmacia celor din EXO. Când un membru este bolnav, el va cumpăra pentru ei tot felul de vitamine sau medicamente și tot felul de mâncare sănătoasă pentru ei să mănânce.
Kai: „Îmi aduc aminte că am fost șocat când l-am văzut pentru prima dată pe Suho întrând în companie și mi-am spus ‚Whoa. Deci chiar sunt oameni care sunt cu adevărat atât de frumoși’.”
Când Suho s-a întâlnit prima dată cu Sehun, Suho era mai înalt decât maknae.
Odată, membrii EXO-K mergeau și s-au oprit pentru că au observat că dintr-o dată Suho lipsește. S-au uitat înapoi și l-au văzut pe Suho dându-i autograful său unui fan care l-a rugat să facă asta.
Pierde mereu la piatră-hârtie-foarfece.

Este destul de strict dar membrii nu îl iau în serios.
Îi place să citească dicționare.
Și-a dorit să devină cântăreț încă din școala elementară.
Fata lui ideală este o fată cu interese literare, cu părul lung și drept.
E singurul din EXO-K căruia nu îi este frică de albine.
Are caninii foarte ascuțiți, iar membrii i-au spus că seamănă cu un bunic vampir.
Suho crede că oamenii până în 30 de ani încă pot crește în înălțime.
I-ar plăcea să joace rolul unui băiat rău.
A fost trainee timp de 7 ani.

Tatăl lui este profesor la o universitate din Coreea.
Multe lume i-a spus că seamănă cu Siwon din Super Junior.
Înainte de debut și-a făcut propriul fan cafe.
Îi place să citească benzi desenate cu The Avengers, Batman, Supermen.
Îi place foarte mult Maroon5.
Îl apără mereu pe Sehun de ceilalți membri.
Când merg în oraș mereu plătește masa membrilor.
Trebuia să debuteze în SHINee dar Minho i-a luat locul.
A fost întotdeauna în top 50 în școala lui.

Vorbește cel mai bine chineză din membrii EXO-K.
A apărut în videoclipul celor de la SHINee „Replay” și juca baschet împreună cu Key.
Suho a menționat că atunci când a avut o iubită i-a cântat la pian în fața tuturor într-o cafenea, iar apoi i-a dat un colier.
A purtat foarte mult un hanorac pe care i l-a dat un fan atunci când era trainee.
A locuit într-un apartament care era vecin cu apartamentul în care trăia familia lui Siwon.
D.O e cel care îl ascultă pe Suho.

În timpul unui concert i-a lovit pe Chanyeol și pe Baekhyun în cap pentru că erau prea gălăgioși.
Fanii i-au văzut o dată pe Chanyeol și pe Suho intrând într-un magazin cu lenjerie intimă pentru bărbați.
Baekhyun a spus odată că Suho nu este o mamă bună, iar Suho a spus că Baekhyun este un copil rău.
Lui Suho îi place să-l ciupească pe Sehun de obraji.
Este sensibil la frig.


Ultima editare efectuata de catre Elena in Mier Sept 23, 2020 5:43 pm, editata de 1 ori
Postat Mier Sept 23, 2020 5:42 pm
Elena
Elena
Membru
Mesaje : 143
Points : 203
Varsta : 47
Localizare : Neant
K-Facts - EXO Xiumin-3
Nume: Kim Min Seok
Grup: EXO
Nume de scenă: Xiumin
Data naşterii:  26 martie 1990
Înălţime: 173cm
Greutate : 65kg
Grupa sanguină: B
Super Putere: Îngheţ

Este unul dintre membrii coreeni din EXO-M, celălalt fiind Chen.
Aparent , el este apropiat de Henry .
Este cel mai organizat și se trezește cel mai devreme.
Când au fost întrebati cine este cel mai amuzant din grup, toată lumea a spus „Xiumin”. Luhan și Lay au zis că el face o mulțime de gesturi drăguțe / amuzante .
Vrea o iubită pe care să o poată îmbrățișa și mângâia.
Membrii au spus că este cel mai puternic.

În viitor, el vrea să fie arhitect.
Nu-i place să-i atingă cineva fața.
A recunoscut că mama lui i-a zis să nu să stea lângă Kris și Tao pentru că o să-l facă să arate mai scund .
A spus că, din moment ce el și Tao împart o cameră, Xiumin i-a observat fundul … și se pare că a fost invidios pe el .
Culoarea lui preferată este albastru .
Este cel mai în vârstă membru din EXO.
Știe Taekwondo și Fencing.
Îi place să joace farse celorlalți membri.
Luhan spune că Xiumin face o mulțime de gesturi prostești.
Vrea să fie drăguț și carismatic.

Kris ar fi membrul din EXO-M, cu care ar dori să se întâlnească, deoarece este înalt și are un aspect bărbătesc.
A mers la același liceu cu Dongwoo din INFINITE .
Ii plac Wonder Girls și SNSD.
Și-a făcut debutul oficial ca membru în EXO pe 26 ianuarie 2011.
Ii place să-l îmbrățișeze din spate pe Chen .

Când Xiumin a fost întrebat cum de Luhan îl atinge întotdeauna , și el crede ca e drăguț , acesta a declarat că cere dragostea lui Luhan și dacă acesta nu-l îmbrățișează într-o zi , el va spune „Cineva nu mi-a dat o îmbrățișare azi …” și Luhan va ști că este vorba despre el. Apoi îl va îmbrățișa și va zice ” Xiumin este un „răsfățat Baozi” ” .
L-a lovit o dată pe Kris deoarece acesta l-a tachinat stând în picioare lângă el .
Și-a dat seama de importanța familiei după ce a stat departe de ea, într-o altă țară.
Potrivit celor spuse de Xiumin, cei mai leneși și greu de trezit sunt Luhan și Kris.

A menționat că membrilor din EXO le place să joace „Adevăr sau provocare”, dar din anumite motive, asta duce întotdeauna la dezbrăcarea lui Kris .
Baekhyun a declarat că Xiumin îi poate bate pe membrii EXO la skandenberg folosindu-și doar 2 degete.
Chen: „L-am întrebat odată în glumă pe Xiumin dacă pot să mă întâlnesc cu sora lui și el mi-a răspuns foarte serios că nu.”
Xiumin este bun la arte marțiale. El poate să facă taekwondo, wushu, fencing.

L-a invitat odată pe Chanyeol să joace soccer cu el, dar Chanyeol l-a lovit din greșeală în față. De atunci Xiumin nu l-a mai invitat niciodată pe Chanyeol să joace cu el.
Porecla ’Baozi’ i-a fost dată de Luhan pentru că atunci când cei doi s-au cunoscut, Xiumin era foarte rotund și ușor dolofan.
Are cei mai mulți fani (băieți) în China, deoarece ei cred că este drăguț, frumos și masculin.
Crede că cel mai greu lucru pe care l-a făcut a fost să țină dietă.
Obișnuia să îi ascundă bățul de wushu al lui Tao pentru că îi era frică de faptul că Tao îl va folosi împotriva sa.

Îi place înghețata cu aromă de zmeură.
Când Tao vorbește coreeană, Xiumin este întotdeauna primul care îl înțelege.
Chen crede că Xiumin va fi primul care va avea o familie frumoasă în 10 ani.
Xiumin a spus despre pierderea sa în greutate „A fost chiar dificil atunci pentru că nu mâncam suficient și nu aveam energie și mâ îmbolnăveam chiar foarte des, dar acum mănânc bine și încerc să am grijă de sănătatea mea.”

Xiumin a dezvăluit că era necăjit foarte mult atunci când era mic pentru faptul că era gras. Acesta a spus că era atât de gras până la punctul când era obez.
Luhan: „Îmi place Xiumin. A pierdut foarte multă greutate și nu poartă tălpi la pantofi. Este extrem de drăgălaș și este ca un dongsaeng al meu.”
I-a fost frică de Chen până l-a auzit prima dată cântând.
Este foarte ordonat atunci când vine vorba de hainele lui.
Îi este frică de pisici.

Baekhyun i-a spus lui Xiumin că seamănă cu un ninja.
Sora lui Xiumin e o mare fană a lui Chen, dar Xiumin nu îi lasă pe nici unul să se apropie de ea.
Mereu se gândește la mâncarea mamei lui.
Din SM, Xiumin este foarte apropiat de Amber, Sungmin și Henry.
Când erau trainee, Tao îl striga „oppa”.
Primul lucru pe care îl face atunci când se tresește e să-și facă patul și să-și așeze hainele.
A putut să devină liderul EXO-M dar a refuzat.
Xiumin a spus despre Tao că este ca o temă pentru el.
Tao l-a învățat pe Xiumin chineză.

Când un fan i-a dat la aeroport lui Sehun o jachetă pe care scria „HunHan”, Sehun a citit și a zis „Luhan hyung îl place pe Xiumin hyung nu pe mine”.
Kris i-a spus lui Xiumin că va mai crește în înălțime.
Kai a spus că Xiumin transpiră cel mai mult și de aceea stă mai mereu cu șervețele pe lângă el.
Nu vorbește mult dar este un bun ascultător.
Cea mai mare frunte din EXO o are Xiumin.
Urăște calmarul pentru că nu îi place cum miroase.
Se trezește mereu primul din trupă.
Xiumin arată aproape la fel atât cu machiaj cât și fără.
Este claustrofobic.
Postat Vin Sept 25, 2020 5:08 pm
Elena
Elena
Membru
Mesaje : 143
Points : 203
Varsta : 47
Localizare : Neant
K-Facts - EXO Exo_football_teaser_love_me_right_10
Nume: Zhang Yixing
Poziţie: Dansator, Vocal
Grup: EXO
Nume de scenă: Lay
Data naşterii: 7 Octombrie, 1991
Înălţime: 176cm
Greutate: 60kg
Grupa sangvină: A
Super Putere: Vindecare (unicorn)

Inițial, Lay ar fi trebuit să fie lider în EXO-M, dar apoi și-au dat seama că Kris are nevoie să facă ceva .
Este foarte apropiat de Kai. A avut mare grijă de acesta când s-a accidentat .
A fost votat ca cel mai plin de umor membru din EXO-M .
Kris l-a descris ca fiind obraznic, dar amuzant .
Piesa lui preferată de pe albumul MAMA este Two Moons .

Are un somn foarte adânc . Nimic nu-l deranjează când doarme.
Ii place să doarmă pe podeaua din camera de zi, deoarece temperatura e mai scăzută.
Kris spune că Lay gătește ori de câte ori nu are ce face .
Dacă ar avea o zi liberă ar petrece-o cu bunicii săi.
S-ar întâlni cu el , dacă ar fi o fată .

Are o brățară dată de mama sa pe care nu și-o scoate niciodată. O poartă si când doarme, chiar și la ședințele foto.
Este un perfecționist.
Face baie când este stresat .
Este considerat „Studentul Model ” în EXO-M .
Culorile sale preferate sunt negru și violet .

Nu va plânge în fața celorlalți membrii,  va prefera să stea singur, întins în pat , și să plângă .
Este uituc.
Iși iubește foarte mult bunicii.
Nu poate mânca alimente picante .
Poartă șosetele tuturor.
Ii plac After School și F(x) .
I-a compus piese fostei lui prietene .
Ii place să-l țina de umăr pe Sehun .
Este inspirat de bunicii săi .

Când este într-o stare proastă, el va închide ochii și va sta liniștit.
În cazul în care șosetele din cămin sunt deteriorate , acestea trebuie să fi fost purtate de Lay sau Tao.
A spus că atunci când un membru din EXO-M se simte trist sau obosit, el va cânta o melodie la chitară ca să-l înveselească.
Ii place foarte mult să spună „Da, desigur.”
O dată, Luhan l-a învățat pe Lay cum să joace cubul Rubix dar l-a ignorat pe Sehun pentru o vreme. Prin urmare, Sehun a ascuns toate cuburile Rubix astfel încât Luhan nu a mai putut să-l mai învețe pe Lay.

Când era trainee, un staff SM l-a întrebat de ce nu este într-o relație. Lay a răspuns „Pentru că nu mă lasă mama.”
Lay are părul natural creț.
Lay este văzut de foarte puține ori că bea apă. De obicei este văzut că bea băuturi dulci, cu arome, carbogazoase sau băuturi ce conțin mult zahăr. Când este în avion cere mereu Coca-Cola.
Lay este obsedat de antrenament. El se poate antrena 10 ore până la 3 dimineața și în tot acest timp poate mânca o singură dată.
Lui Lay îi place să îl sune pe Suho pe telefon, iar când acesta este pe cale să răspundă, Lay închide apelul.

Când lui Lay îi este dor de casă stă pe pat și cântă niște cântece la chitară care au ca temă dorul de casă.
Ştie să facă ’dansul luminii’ al lui Baekhyun.
El și Kai sunt chiar foarte apropiați. Lay a avut grijă de Kai când acesta s-a accidentat la mijloc.
Este tipul care ține totul în el până nu va mai putea și va exploda.
La întrebarea „Dacă vezi o fată pe care o placi, te vei duce la ea și vei vorbi cu ea?”, Lay a răspuns „Voi aștepta și voi vedea. Dacă ea are ochi doar pentru mine, mă voi duce și voi vorbi cu ea. Totuși, nu vorbesc de obicei cu fete care sunt tipul meu.”
Tipul ideal al lui Lay este cineva care are păr lung, ochi frumoși, o față micuță și care este frumoasă când zâmbește. O persoană care arată drăguț fără machiaj, dar care este frumoasă cu machiaj. O persoană care vorbește drăgălaș.

A spus că el crede că cel mai carismatic lucru al său este sinceritatea sa.
A spus că este un iubit perfect pentru că poate să-și dea totul și dragostea unei singure persoane și că poate să facă orice pentru ea.
A spus că a învățat cea mai bună tehnică pentru a avea grijă de pielea sa de la Kris: să dormi 10 ore.
Se așteaptă de la viitoarea sa iubită să nu se supere când acesta o va striga „porculeț micuț”.
Îl strigă pe Chen „Chen-Chen” și în schimb Chen îl strigă pe Lay „Lay Xing-Xing”.
Nu îi plac oamenii grosolani.

În timpul unui fansign în Coreea, o fană tailandeză de-a lui Lay a cumpărat 20 de albume, dar nu a fost aleasă ca albumul ei să fie semnat. Un alt fan i-a spus lui Lay de aceasta și Lay a întrebat unde este ea și s-a ridicat imediat în picioare și s-a înclinat în fața fanei tailandeze. La acțiunea lui Lay, aceasta a început să plângă.
Când a fost întrebat dacă el este cel mai bun la dans. Lay a răspuns „Toți sunt buni la dans. Eu nu sunt cel mai bun. Eu sunt doar conducătorul lor când vine vorba de dans.”
Kai: „Îmi aduc aminte când Lay hyung a venit pentru prima dată. În cazul lui, entuziasmul său de a învăța era superior comparativ cu al celorlalți. Am multe amintiri frumoase cu hyung. El mă consideră un profesor, dar eu nu cred că este pentru că hyung este dansatorul principal în EXO-M și eu sunt în EXO-K. Vreau ca noi să ne înțelegem unul pe altul mai mult în viitor.”

Când era mic a căzut de pe un ponei, iar de atunci îi e frică de cai.
Dacă bea se înroșește la față după numai un pahar.
„Nu mă întâlnesc cu fete urâte pentru că eu cred că ele nu există.” – Lay
Lay tinde să uite o grămadă de chestii. Când își aduce aminte ceva, tinde să uite altceva.
Obișnuiește să se aplece spre fața unei persoane când vorbește cu ea.
Când erau trainee, Baekhyun se purta foarte frumos cu Lay pentru că voia ca Lay să-l învețe să danseze și să apropie de el.

Lui Lay îi place foarte mult cultura japoneză și tinde să se uite la seriale japoneze.
Lay urmărește pe Instagram doar prieteni și colegi de trupă în afara unui cont care postează poze cu iepurași.
Salivează atunci când doarme.
Atunci când doarme este ca un mort și nimeni nu poate să-l trezească decât dacă se trezește el singur.
își schimbă hainele de 2-3 ori pe zi din cauza transpirației atunci când se antrenează.
Odată Lay l-a lovit pe Luhan pentru că i-a furat snacks-urile.
Membrii îl numesc pe Lay „un copil hiperactiv” atunci când e în afara scenei.
În timpul unui concert din Beijing membrii au avut un tort care a căzut pe jos, iar Lay a rămas după concert și a curățat el singur scena.

Poartă mască pe ochi atunci când doarme.
„Gâtul meu. Urăsc atunci când cineva îmi atinge gâtul.” – Lay
Se pricepe la gătit.
Poate să doarmă oriunde.
A vrut odată să meargă la casa bunicii lui Baekhyun pentru că îl ajuta să-și aducă aminte de bunica sa care era bolnavă.
Lay nu încearcă niciodată să fie amuzant. Totuși, ceilalți membrii mereu râd de el.
Lay s-a lovit odată la mijloc și singurii care erau acasă erau Luhan și Chen care l-au dus la spital.
Încă nu vorbește bine coreeana deși locuiește în Coreea de mai bine de cinci ani.

Odată a primit o scrisoare de la un antifan care spunea „Nimeni nu are nevoie de tine în EXO”.
Când Heechul s-a întâlnit pentru prima dată cu EXO, el a comentat cu privire la faptul că semnul lui Lay este un unicorn și l-a întrebat dacă l-a întâlnit vreodată pe calul lui Siwon.
Când călătoresc cu mașina, nimeni din EXO nu vrea să stea lângă Lay pentru că i se face rău.
Când este întrebat ceva îi ia foarte mult timp să răspundă.
Este un geniu în muzică deoarece nu a învățat de la cineva să cânte la pian și de asemenea nu știe să citească notele.

Când a fost întrebat ce va face cu banii pe care îi va produce el a răspuns că o va ajuta pe bunica lui să se vindece.
Luhan a spus că l-a văzut pe Lay plângând în somn de mai multe ori.
În timpul unei emisiuni, când trebuia să se prezinte, el a uitat care e rolul lui în EXO și Luhan i-a reamintit că el e dansator.
Vrea să participe la „We Got Married”.
A compus melodiile „Promise” și „Hurt” de pe albumul EXODUS. De asemenea el a scris și versurile pentru aceste două cântece.
Tipul lui ideal este Hyuna.
Postat Dum Sept 27, 2020 5:09 pm
Elena
Elena
Membru
Mesaje : 143
Points : 203
Varsta : 47
Localizare : Neant
K-Facts - EXO 1574005262-ejln2you0aafgwe
Nume: Byun Baek Hyun
Grup: EXO
Poziţie: Vocal
Nume de scenă: Baekhyun
Data naşterii: 6 mai 1992
Înălţime: 174 cm
Grupa sanguină: O
Super putere: Lumină

Chanyeol, colegul de cameră al lui Baekhyun, a declarat că acesta cască de 40 de ori precum un câine înainte să adoarmă.
Baekhyun voia să devină un cântăreţ încă din clasa a patra şi se lăuda prietenilor săi că va fi o celebritate când va creşte.
Se afla în faţa porţii şcolii sale când a fost întrebat dacă vrea să între în SM. Un reperezentant SM a fost cel care l-a văzut. Era prin trecere tipul.
Vrea ca EXO să intre în istoria muzicii coreene, astfel încât peste 100 de ani să fie reamintiţi ca un grup minunat.

Modelul său este Rain.
Pentru viitor este interesat de programe de divertisment şi chiar actorie.
Tipul său ideal este o femeie plină de şarm.
Are o personalitate puternică, veselă şi amabilă.
Îi place să socializeze şi să se împrietenească cu oamenii.
Iubeşte R&B-ul, Popul şi Punk Rockul.

Culorile sale favorite sunt negru, gri şi alb, iar numărul favorit este 48.
Îi plac filmele SF, Fantasy şi cele de acţiune.
Mănâncă orice fel de mâncare.
Are un frate mai mare cu 7 ani decât el.
Baekhyun poate să facă rap şi să danseze la fel de bine cum cântă.
Baekhyun vorbeşte chiar prea mult. Asta a spus Suho.

Nu-i place frigul, aşa că în fiecare dimineaţă porneşte căldura până când Chanyeol nu va mai putea să suporte aerul din cameră.
Este foarte bun prieten cu Taemin din SHINee, iar SHINee era trupa lui preferată de dinainte de debut. Obişnuia chiar să facă cover dance-uri după melodiile lor (şi după cele ale lui Rain).
Face deseori voluntariat la centrul pentru copii. Asta se întâmpla chiar şi înainte de debut.
De fiecare dată când telefonul lui Baekhyun lipsește, mai ales la aeroport, în 9 din 10 cazuri este la Chanyeol.

La un un fansign, Baekhyun a fost întrebat de către o fană „Te căsătorești cu mine, bine?”, iar el a întrebat-o „Unde o să fie luna de miere?”. Aceasta i-a răspuns „Maldive.”. Baekhyun i-a spus fanei „Ok, mă duc să iau biletele.”
La un fansign, o fană a glumit, spunându-i lui Baekhyun că îl urăște. În ciuda cuvintelor spuse, ea a făcut o inimă cu mâinile ei. D.O, care stătea lângă Baekhyun, a auzit ce a zis fana, doar că nu i-a văzut acesteia gestul. Când fata a plecat, D.O l-a bătut imediat pe Baekhyun pe spate și i-a zis „Frate, nu fi prea supărat.”

Chanyeol și Baekhyun au scris versurile cântecului „Lucky” al lui EXO.
Se presupune că Baekhyun este membrul din EXO-K cu cele mai necurate gânduri.
Baekhyun întotdeauna are grijă de Kai, iar Kai se uită mereu după acesta.
Lui Baekhyun îi place să îi atingă pieptul lui Kai.
D.O: „Nimeni nu vrea să doarmă cu Baekhyun pentru că este foarte obraznic.”.

Lui Baekhyun îi place să facă trei lucruri: să mănânce, să doarmă și să îl lovească pe Chanyeol.
Șarmul lui Baekhyun este zâmbetul ochilor săi.
Baekhyun a menționat că de fiecare dată când îi este dor de Chanyeol se uită la pozele în care Chanyeol se prostește și râde.
Baekhyun a fost întrebat dacă este ceva ce vrea să le spună membrlor trupei, iar acesta a răspuns „Putem să trăim într-un mediu mai curat?”.

Cei din EXO-K nu țin la băutură, dar dintre toți Baekhyun este cel care rezistă cel mai mult.
Baekhyun a dezvăluit că nu este o persoană romantică, dar o va face pe fata pe care o iubește să zâmbească pentru că este foarte jucăuș.
Se pare că mărul lui Adam al lui Baekhyun nu este foarte vizibil.
Uneori Kai îl găsește pe Baekhyun enervant pentru că se mișcă mereu și nu poate să stea potolit.
Sehun a spus că Baekhyun este membrul pe care machiajul are cel mai bun efect.
Modul lui Baekhyun de a-și mărturisi dragostea: cumpără o floare falsă, se așează într-un genunchi în fața ei și spune „Te plac, te rog ieși la o întâlnire cu mine”.

Chanyeol: „Colegul meu de cameră, Baekhyun, face întotdeauna un zgomot de mârâit de cățel înainte să adoarmă. Nu este chiar mereu când face acest zgomot, dar cred ca face mai mult zgomot atunci când corpul său este obosit. Oricum, nu este atât de rău să-mi întrerupă cineva somnul, așa că eu îl consider ca și un cântec de leagăn și adorm pe el.”
Baekhyun a mărturisit că dacă ar fi o fată s-ar întâlni cu Chanyeol pentru că este prea amabil și crede că ar fi frumos așa.
Chanyeol: „Baekhyun plânge dacă el simte că a fost nedreptățit sau este foarte nervos.”
D.O: „L-am ales pe Baekhyun ca cel mai urât și frumos membru din EXO în același timp pentru că fața lui este diferită în fiecare zi. Uneori este urât, alteori este frumos.”
Postat Mier Sept 30, 2020 10:46 am
Elena
Elena
Membru
Mesaje : 143
Points : 203
Varsta : 47
Localizare : Neant
K-Facts - EXO EJvufNEUEAAom4M
Nume: Kim Jong Dae
Grup: EXO
Nume de scenă: Chen
Data naşterii: 21 septembrie 1992
Înălţime: 173cm
Greutate : 64kg
Grupa sanguină: B
Super Putere: Lumină

E apropiat de Kyuhyun . Mereu când Chen cântă , Kyuhyun îl ghidează și îl sprijină.
Are cei mai puțini fani dintre membrii .
Ii place să se uite la desene animate.
Potrivit celor spuse de Kris , Chen este ciudat .

A imitat dansul cu lumina al lui Baekhyun. ( daca nu stiți despre ce e vorba, intrați aici )
Dă o impresie de blândețe.
Are o voce puternică.
Ii place să poarte haine simple .
Melodia lui preferată de pe primul mini-album MAMA este „Machine” .

În Coreea, a împărțit camera cu Lay iar în China o împarte cu Kris. Ei schimbă aranjamentele camerelor pentru a-i ajuta pe Chen și Xiumin să învețe mai bine chineză.
Poate cânta o notă mai înaltă decât Luhan, prin urmare, el e vocalistul principal din EXO-M.
Ii este teamă să vorbească în fața unui public.
Este foarte încăpățânat, el trebuie să obțină tot ce vrea.

Ii plac After School și Girls Day.
Este uituc (dar nu la fel ca Lay), așa că trebuie să scrie ceea ce vrea să facă.
Speră să colaboreze cu Super Junior într-o zi.
După ce a început să trăiască cu membrii EXO, el a început să joace jocuri video din ce în ce mai mult.
Nu este printre cei mai buni dansatori din EXO, dar asta nu înseamnă neapărat că e rău. E încă un dansator de exceptie, cu toate acestea, el știe că trebuie să devină mai bun.

Un fan l-a numit „Dancing Machine” (mașina de dansat) la un eveniment, provocând hohote de râs de la ceilalți membri din EXO . Porecla i-a rămas de atunci.
Spune că îi admiră frumusețea lui Kris și îi place faptul că dacă Tao nu înțelege ceva, el nu va ezita să ceară ajutor.
Este cel mai prietenos membru la evenimente. Ii place să converseze, și își tratează fanii , mai ales Noonas ( fetele mai mari decât el ) , foarte bine. Râde la toate glumele fanior săi, indiferent dacă acestea sunt rele.

E apropiat de Xiumin, e văzut cu el aproape întotdeauna.
Nu-i place să-i fie atinse urechile.
Visul lui este de a deveni cel mai bun cântăreț din lume.
A dezvăluit faptul că are un videoclip cu Suho plângând , salvat pe laptop. El (și restul membrilor ), se uită la clip atunci când simt nevoia să râdă.
Ii place să-l tină de braț pe Kris .
Culoarea lui preferata este albastru .

Este foarte grijuliu. Odată, când Lay s-a rănit la spate în timpul practicii dansului, Chen l-a dus la spital.
Nu a fost un stagiar pentru foarte mult timp.
Tipul lui ideal este o femeie care e ca o noona, cineva care va fi capabilă să aibă grijă de el.
Odată, un fan i-a spus lui Chen „Este un băiat la mine în clasă care seamănă foarte mult cu tine.”. Chen i-a răspuns „Serios? Înseamnă că este foarte chipeș.”.

„Poți spune dacă o femeie este supărată doar uitându-te la mâna ei. Dacă o ține în formă de pistol atunci fii sigur că e supărată.” – Chen
Pe fanboard-ul oficial EXO, un fan îl tot ruga pe Chen să îi răspundă, dar acesta nu a făcut-o. Fanul a spus „Doar un . (punct) scrie-mi!! Te rog!!”. Așa că Chen i-a răspuns „ . ”
A declarat că mintea lui îi dă mereu o idee briliantă.
Ținând cont de ce au spus fanii, Chen este este mai prietenos membru la fansign-uri și este „Dumnezeul” fansign-urilor. El știe cum să aibă grijă de fanele noona.
Din EXO-K, Chen se înțelege cel mai bine cu Suho.

Un fan îl întreabă pe Chen „Kris sau Suho?”, iar acesta îi spune „Dacă te-aș întreba pe tine, mama sau tatăl tău?”. Fanul i-a răspuns „Amândoi.”, iar Chen a răspuns la rândul său „Atunci și la mine e la fel.”
Îi place să facă aegyo în fața lui Lay deoarece Lay cred că este drăguț.
Tatăl lui Chen este de asemenea un vocalist principal.
Tipul ideal al lui Chen este cineva ca o noona. Cineva care va fi în stare să aibă grijă de el.
Chen este singurul care spune tuturor că ochii lui Tao nu au cearcăne, ci sunt pungi sub ochi din naștere.
Chen pierde de obicei la jocuri.
Lui Chen îi place să lovească, iar victimele lui sunt Tao sau Chanyeol de obicei.
Chen crede că urechile lui sunt ciudate.

Specialitatea lui este să cânte notele înalte.
Chen a spus odată că îi place când cineva îl complimentează pentru vocea sa, dar a spus că îi place și mai mult când cineva îl complimentează pentru felul în care arată, ceea ce ironic, nu se întâmplă foarte des.
Chen a spus că numele său și al lui Kai (Kim Jongin și Kim Jongdae) sunt asemănătoare pentru că amândoi sunt buni la dans.
Chen a spus că în comparație cu Chanyeol și Baekhyun el este un copil normal.
La un fansign, o fană l-a întrebat pe Chen ce cântec de pe albumul XOXO îi place cel mai mult și el a răspuns „Îmi place de tine cel mai mult.”
O fană s-a dus la aeroport să-i vadă pe cei din EXO și ea își simțea deja picioarele slăbite. Dintr-o dată, un alt fan a călcat pe piciorul ei și ea a căzut și a stat pe pământ. În acel moment, erau întinse cam 2-3 mâini care să o ajute să se ridice și ea a apucat una la întâmplare. După aceea, ea a văzut că Chen a fost cel care a ajutat-o.

Chen a spus că atunci când EXO au câștigat pentru prima dată și el voia să plângă, dar atunci când i-a văzut fața lui Suho nu s-a putut abține să nu râdă.
Chen este atras de femei care poartă o ținută simplă pentru că el crede că ținutele simple le fac pe femei să arate mult mai frumos.
Postat Dum Oct 04, 2020 11:28 am
Elena
Elena
Membru
Mesaje : 143
Points : 203
Varsta : 47
Localizare : Neant
K-Facts - EXO EJLb4CKUUAAwGdl
Nume: Park Chan-Yeol
Grup: EXO
Poziţie: Rapper
Nume de scenă: Chanyeol
Data naşterii: 27 Noiembrie, 1992
Înălţime: 185cm
Grupa sanguină: A

Numărul lui preferat este 21.
Când a cântat în cămin, drăguțul nostru maknae a venit și i-a băgat un prosop în gură. ( maknae în Exo-K = Sehun )
Baekhyun și DO colaborează des pentru a-l necăji pe Chanyeol .
Ii place să se țină de mână cu Baekhyun .
Chanyeol și Sehun sunt responsabili pentru furturile cutiilor cu prânz (ceea ce înseamnă că mănâncă foarte mult).
El și Hongki sunt destul de apropiați.

A spus că obișnuia să aibă șapte-opt câini. Denumirile lor erau Sammie, Park Aji, Bandal,etc. și o pisică numită Goeun. Dar, pentru că s-au mutat într-un apartament a trebuit să le lase în urmă.
„Când terminăm cu programul nostru și parcăm în garaj, nu așteptăm pentru lift ci fugim pe scări. Mergem direct spre baie, la duș.” -Park Chanyeol
Chanyeol: Am încercat din greșeală să zic „You’re Welcome”(Cu plăcere) și „No Problem”(Nici o problemă), în același timp. Chanyeol: Și am ajuns să spun „Your Problem” (Problema ta).
Kai aruncă cu o pernă în el mereu când cântă cântece populare coreene, în dormitorul lor .
Nu vrea să-și găurească urechile pentru că el crede că vor ieși mai mult in evidentă .
Când Chanyeol doarme pe canapea, el spune că, uneori, doarme fără cămașă. (*oh da* XD)
Este cel mai rapid membru din EXO.

Tipul lui ideal este o persoană drăguță, care zâmbește mult și este sinceră.
Baekhyun a recunoscut că pentru o glumă, el a ras una dintre sprâncene lui Chanyeol în timp ce dormea ​​!
Este apropiat de P.O din Block B .
Si-a rupt o dată un dinte când mânca pui .
MC: Cum a fost relația ta cu Chanyeol? Este el un om amuzant sau? | Kris: Hm, nu. El era vorbăreț și obraznic. Si, de asemenea, un rapper, ca mine.
Ii place să se joace cu telefonul lui.

Chanyeol și Sehun produc cel mai mult gunoi din EXO-K.
Ca stagiar, Chanyeol venea ultimul dar pleca printre primii .
El și Baekhyun sunt foarte buni prieteni.
Ii place T.O.P, el crede că vocile lor sunt similare.
A spus că e supărat pe Baekhyun din cauză că are un nou iubit și este vorba de I-Pad -ul lui .
El și Kris au devenit inițial prieteni, deoarece ambii sunt fani Big Bang și 2NE1 .
Prima impresie a lui D.O despre Chanyeol a fost că e foarte amabil.
Lui Chanyeol și Baekhyun le place să joace jocuri online.
E romantic.

A apărut în Genie – SNSD (Jap. Ver) .
Chanyeol și Kris sunt cei mai leneși membrii când vine vorba de curățenie.
Ii place negrul .
Este coleg de cameră cu Baekhyun.
După Kris, el este cel mai înalt membru .
Mulți oameni au spus că vocea joasă nu se potrivește cu fața lui drăguță.
„Nu contează cât de dificil este ceva, voi fi întotdeauna pozitiv și voi zâmbi ca un idiot” – Chanyeol #
Chanyeol este găsit de multe ori dormind pe canapea, dar nu își amintește niciodată cum a ajuns acolo. De cele mai multe ori nu are tricoul pe el.
Odată, Chanyeol a fost întrebat „Dacă ai fi să trăiești cu unul dintre membri pentru totdeauna, cine ar fi?”. Acesta a răspuns „D.O sau Baekhyun.”

Chanyeol a venit cu ideea logoului EXO de la o pizza pe care a mâncat-o cu restul membrilor. (cel în formă de hexagon)
Yoo In Na l-a întrebat pe Chanyeol „Voi băieți intrați în baie dacă cineva o folosește în acel moment?”, iar Chanyeol i-a răspuns „Dacă se aude sunetul apei înseamnă că fac duș, așa că e ok, intrăm. Dar dacă este liniște nu intrăm pentru că știm că fac ceva mare. Încă ne oferim intimitate.”
Baekhyun: „Chanyeol nu este un bun mincinos. De fiecare dată când minte este o expresie pe fața lui care arată acest lucru.”.
Chanyeol poate cânta la chitară, tobe și bas.

Chanyeol este un fanboy al lui Shin Min Ah, Suzy din Miss A, Hyosung din SISTAR, Sohee din Wonder Girls și Sandara din 2NE1.
Chanyeol a crezut că EXO va fi un grup mixt când managerul i l-a prezentat pe Luhan.
Unul dintre fani l-a întrebat pe Chanyeol dacă îi plac cu adevărat dihorii. Cu un zâmbet timid, acesta i-a spus „Ssssh, fă liniște”.
Chanyeol a menționat într-un interviu că prețuiește prietenia lui cu Kris deoarece Kris l-a învățat foarte multe lucruri valoroase. Spre exemplu, Chanyeol a spus „Înainte să îl cunosc pe Kris nu știam că burgerii se mănâncă cu mâinile”.

Cât timp a fost trainee, Chanyeol a fost ajutat de către Minho din SHINee pentru a-și îmbunătăți rapul.
Chanyeol și Baekhyun au scris versurile cântecului „Lucky” al lui EXO.
Chanyeol este foarte mulțumit cu talentul său la dans. Îi place să îl corecteze pe Kris când dansează.
Baekhyun: „Chanyeol este un copil plin de glume, la fel ca mine. Un prieten care se potrivește bine cu mine pentru că avem multe asemănări.”.
Tao: „Chanyeol este o persoană foarte, foarte amuzantă.”.
Suho: „Chanyeol este foarte cool, mai ales când îl vezi că se concentrează pe muzică.”.
D.O: „Chanyeol este cel care face atmosfera.”.

Kai: „Chanyeol este acela care posedă energie ce nu se termină niciodată.”.
Sehun: „Este amuzant. ㅋㅋㅋ. El face membrii să râdă distrugându-se pe sine.”.
Kris: „Chanyeol întotdeauna zâmbește. ㅋㅋㅋ. Îmi place de el pentru că este înalt.”.
Luhan: „Este întotdeauna amuzant să fii în preajma lui Chanyeol și de asemenea este un rege când vine vorba de gătit.”.
Chanyeol a spus despre el: „De obicei reacționez la orice zâmbind, fără să mă enervez. Nu contează cât de dificil sau greu e ceva, întotdeauna voi fi pozitiv și voi zâmbi ca un idiot.”.
O fană l-a pus pe Chanyeol să aleagă dintre Baekhyun și D.O și Chanyeol i-a ales pe amândoi.
Chiar dacă Chanyeol și Baekhyun sunt apropiați, ei se ceartă foarte des. De obicei Chanyeol se enervează pentru că nu îi place atunci când Baekhyun îl ignoră.

Chanyeol știe unde este locul sensibil al lui Baekhyun: exact în zona din spatele gâtului.
Chanyeol nu se poate stăpâni atunci când Kris încearcă să se comporte cool, așa că râde mereu de el.
Lui Chanyeol îi place să facă trei lucruri: să mănânce, să doarmă şi să îl terorizeze pe Baekhyun.
Chanyeol este foarte protectiv cu Baekhyun pentru că el crede că Baekhyun este foarte mic și trebuie să îl protejeze.
Lui Chanyeol îi place să își ascundă rufele murdare printre cele ale lui Sehun, iar Sehun le va spăla pentru el.
Când EXO doar ce debutasera, KrisYeol împărțeau aceeași cameră.
Odată, Chanyeol a primit un tricou de la mama lui Kris.
Lui Kris și lui Chanyeol le place să se uite la filme împreună.

Chanyeol a menționat că ceea ce îi place cel mai mult este să îl lovească pe Baekhyun în cap înainte să se culce pentru a avea vise frumoase.
Lui Chanyeol îi place să lovească lumea în cap, dar niciodată nu i-a lovit pe Luhan și Kris.
Chanyeol este invidios pe părul lui Sehun.
Chanyeol lovește oamenii foarte tare. Odată l-a făcut pe D.O chiar să plângă.
Baekhyun crede că Chanyeol este cel mai popular printre femei pentru că el zâmbește mereu.
Chanyeol a comandat 20 de trandafiri să-i dea fostei lui iubite de Ziua Trandafirului.
Chanyeol a mărturisit că el și cu Baekhyun s-au apropiat în aproximativ 20 de secunde.
Chen: „Ești atât de drăguț încât uneori pari ca un idiot.”

Chanyeol a menționat că este tipul căruia îi place să se agațe de lucruri simple. El nu poate șterge mesaje precum „Ce faci?” pentru că îi place să păstreze lucrurile simple.
La un fansign, o fană a purtat o fustă chiar foarte scurtă și Chanyeol a certat-o. La următorul fansign, fana s-a îmbrăcat cum trebuie și Chanyeol a lăudat-o.
Felul lui Chanyeol de a-și mărturisi dragostea: cântând melodia ei preferată într-o casă unde sunt doar ei doi și dându-i un buchet de flori. Astfel, dragostea lor devin una datorită muzicii.
Postat Mier Oct 07, 2020 11:59 am
Elena
Elena
Membru
Mesaje : 143
Points : 203
Varsta : 47
Localizare : Neant
K-Facts - EXO D.O.-2
Nume: Do Kyung Soo
Grup: EXO
Nume de scenă: D.O.
Data naşterii: 12 ianuarie 1993
Înălţime: 173cm
Grupa sanguină: A
Super Putere: Pământ

Imparte camera cu Kai.
Vrea ca EXO să devină un grup iubit de toți.
Este apropiat de Ryewook din Super Junior .
Ii place să îi mângâie obrazul lui Kai .
A iubit de mic muzica.
Are un frate mai mare.
Numărul lui preferat e 1.

Îi place să mănânce cu Kai.
Motto-ul lui este : „Fi numărul unu ”.
Ii plac F(x), 4minute și Girls Day .
Intâlnirea perfectă pentru D.O ,de Ziua Îndrăgostiților, este mersul pe jos pe o stradă liniștită, frumoasă, în timp ce se țin de mâini.

Pe vremea când erau stagiari, lui D.O și Kai le plăceau să imite personajele Pororo .
Ii este un pic frică de întuneric, de aceea el trebuie să doarmă cu jucării de pluș .
Ii place să crească cactuși în apartament (EXO-K) , aparent, el și-a numit cactușii după fiecare membru din EXO.
Lui Kai nu-i place să mănânce legume, cu excepția cazului în care le face D.O.
A dorit o dată să fie un hairstylist. Dar nimeni din EXO-K nu îl vrea pe D.O ca stilistul lor.
Suho este considerat Appa( Tatăl ) în timp ce D.O. este Umma ( Mama ) în Exo K.
Lui Kai îi place să ascundă hainele și să-l faca pe D.O să le caute.

Lui Suho îi place să meargă în camera lui D.O. și să vorbească cu el, dar va fi dat afară de Kai de fiecare dată când face asta.
Are un simț al umorului ciudat.
Pierde întotdeauna la piatră-foarfece-hârtie.
Ii plac fete care au un suflet bun și par fericite în timp ce mănâncă . ( nimeni nu e mai fericită ca mine când mănânc !
Fumează uneori, dar nu e dependent .

Sehun îi spune de multe ori să cumpere ceai cu el.
A fost voluntar la adăpostul RCY pentru a ajuta copiii cu handicap, jucându-se cu ei .
D.O a spus că Sehun este înalt atunci Sehun a spus că ChanYeol este foarte înalt, atunci ChanYeol a spus că Kris este foarte, foarte înalt!
Se trezește des în mijlocul nopții pentru a-i cumpăra lui Kai medicamente pentru febră.
Este de părere că într-o zi, Suho va deveni un lider bun ca Leeteuk, chiar dacă Sehun și Kai cred că e imposibil.

D.O și Kai au împărțit o acadea înainte. ( ce drăguț ! ^^ Smile) )
Ori de câte ori este mizerie în cămin , D.O curăță , de obicei , totul.
A spus că atunci când membrii sunt obosiți, ei lasă hainele peste tot.
Este singura persoană care este dispusă să meargă la cumpărături cu Chanyeol fără termeni și condiții.
Lay a spus că D.O este de fapt un băiat vesel și el are o voce minunată .
Sehun a spus că atunci când D.O este nervos, creierul său va „șterge” fiecare cuvânt pe care el a vrut să-l spună.

S-a prezentat odată ca tipul sexy din EXO.
D.O gătește mai ales pentru Sehun pentru că acestuia i se face foame repede. Sehun va face aegyo și D.O va începe să gătească sau va începe să se uite după mâncare pentru maknae.
Ultimele cuvinte ale lui D.O înainte să se ducă la spital în timpul MAMA 2013 au fost „Dacă vom câștiga și îl lăsați pe Suho să plângă la TV, niciunul dintre voi nu va primi mâncare o lună.”
D.O și Kai au scris versurile unui cântec de la EXO intitulat ’XOXO’.
Când D.O era mai tânăr nu primea ciocolată de Valentine’s Day așa că se ducea la supermarket să își cumpere singur.

D.O a râs odată de urechile lui Chanyeol, iar acesta nu a vorbit cu el timp de o lună.
Lui D.O și lui Kai le place să mănânce fastfood împreună.
Kai și D.O sunt singurii din EXO-K care dorm în același pat. Ceilalți dorm în paturi de o singuă persoană.
D.O a menționat la un fansign că a primit foarte multe cântece ale lui Justin Bieber de la Sehun.
Lui D.O îi place să facă pereche cu Baekhyun pentru a-l teroriza pe Chanyeol.
Kai: „Dacă ar fi să-l compar cu un câine, aș spune maltez. Oricând este serios, tăcut sau face aegyo, un maltez este tot un maltez.”

Suho: „D.O este o persoană care înțelege bine sentimentele oamenilor. Nu știu de ce dar cumva vreau să-l ciupesc de obraji.”
Baekhyun: „D.O este delicat, curat și foarte mulă carismă iese din el. Este de asemenea foarte drăguț și de aceeași vârstă cu mine, așa că este un prieten a cărui minte merge bine cu a mea.”
Chanyeol: „Este tăcut și calm. Sufletul meu pereche numărul 2.”
Kris: „Este un dongsaeng foarte drăguț. Îmi place de el foarte mult.”
Sehun: „Este un hyung foarte drăguț. Sunt momente când nu este așa, dar sunt mult mai multe când este cu adevărat drăguț.”

Luhan: „Cântă chiar foarte bine.”
Chen: „Este un vocalist foarte grijuliu și gânditor care este plin de sentiment.”
Tao: „Este un hyung chiar foarte drăguț.”
Xiumin: „E ca și cum m-aș vedea pe mine. Un membru cu o personalitate asemănătoare.”
D.O a spus că atunci când mama sa era însărcinată cu el, ea a avut un vis înainte să nască cu niște pui de urs care mergeau în jurul ei.
Lui D.O nu-i place atunci când oamenii fac zgomote puternice când mănâncă.
D.O urăște aegyo. Acesta a menționat „Pe bune, dacă aud lucruri ca aegyo simt ca și cum sunt pe cale să mor.”

Întrebat ce tip de bărbați găsește cel mai ușor de admirat, D.O a răspuns „Nu îmi plac bărbații, așa că nu știu.”
D.O a spus că dacă Kris nu ar fi fost în EXO, el ar fi crescut mai înalt.
Tipul ideal al lui D.O include pe cineva care este bun la suflet și care este fericit atunci când mănâncă.
D.O este chiar 4D. Odată, membrii au comandat mâncare și când D.O dădea adresa, el a spus: „한반딤할사울시”. Este ca și cum ai adăuga România după ce ai spus strada dacă locuiești în România. Membrii au spus „Kyungsoah, ei știu că suntem în Coreea, okay?” și au râs.
Postat Sam Oct 10, 2020 6:26 pm
Elena
Elena
Membru
Mesaje : 143
Points : 203
Varsta : 47
Localizare : Neant
K-Facts - EXO EJBSkoTUUAEwyE9
Nume: Kim Jong In
Grup: EXO
Poziţie: Dansator, Rapper, Vizual
Nume de scenă: Kai
Data naşterii: 14 ianuarie 1994
Înălţime: 182 cm
Grupa sanguină: A
Super Putere: Teleportarea

Date despre el: numele său real e Kim Jong In, i se mai spune Kkamjong, născut pe 14 ianuarie 1994.
Kai s-a pregătit timp de 5 ani, înainte să debutze.
A spus că acesta mănâncă cel mai mult dintre toţi cei din Exo, odată, a mâncat împreună cu prietenii lui carne cât pentru 17 persoane.
Îl cunoaşte pe Taemin dinainte ca aceştia să facă parte din SMent.
Când Taemin avea părul lung, Kai obişnuia să-l tachineze şi să le spună celorlalţi că e iubita lui.
Când are emoţii, acesta atinge brăţara norocoasă primită de la părinţii lui.
Kai crede că Sehun e cel mai chipeş din grup.

Kai crede că ceea ce-l face sexy sunt fruntea, maxilarul şi pielea bronzată
Are obiceiul de a-şi muşca buzele.
A luat lecţii de dans jazz şi balet din clasa a treia.
A vrut să devină cântăreţ din momentul când a văzut performanţa celor de la Shinhwa.
A fost acceptat de către SM în 2007, dar i s-a spus să vină peste doi ani pentru că era prea tânăr. Desigur, Kai a revenit.
Modelul său: Michael Jackson.
Filmul preferat e Piraţii din Caraibe.

La o sesiune de autografe al celor de la SHINee, un fan i-a dat lui Taemin o foaie pe care scria: „Încercuieşte ‘da’ sau ‘nu’. Dacă tu, Lee Taemin, vei mai pleca în străinătate voi începe să-l plac pe Kai în loc.” Taemin a citit şi părea că începuse să se gândească profund de ceva vreme. După care a încercuit ‘da’ şi a spus: „Te rog să-l placi mult pe Kai”. Fanul a răspuns surprins: „Dar cum rămâne cu tine? Deci, va fi ok dacă voi înceta să îţi mai fiu fan şi să-l plac pe Kai în loc?” La care Taemin a spus: „Nu, te rog să ne placi pe amândoi”.

La concertul Golden Bell, spatele lui Kai a fost rănit din nou. Suho a încercat să-l ajute spunându-i să se sprijine de el. Kai a dat din cap în semn de ‘nu’ şi i-a spus să se oprească pentru că fanii şi toţi ceilalţi se uitau. Suho a acceptat, iar de-a lungul peformanţei Kai a zâmbit ca şi cum totul era în regulă.
Kai poate fi plictisitor şi nonşalant cu fanii lui. Dar dacă îl prinzi într-o stare de spirit bună, atunci poate ajunge până la repetarea numelui fanului din nou şi din nou, să-i spună „____-ah, te iubesc”, să-i spună glume siropoase etc.
Kai face chestia aia de foarte mult ori. Ştiţi voi, atunci când atingi pe cineva pe umăr şi pretinzi că nu eşti tu. El face asta de foarte multe ori, aşa încât dacă cineva din clasa lui simte pe cineva atingându-i spatele, îi spune imediat lui Kai să înceteze.

O melodie preferată: „Wedding Dress” de Taeyang.
Odată Kai le-a trimis un mesaj membrilor din EXO spunându-le „Băieți, mi-am pierdut telefonul. Puteți să mă sunați?”. Toți cei 11 membri l-au sunat și Kai a spus „Îmi trebuie prieteni mai deștepți.”
Tipul ideal al lui Kai este o persoană pură, curată, inocentă în interior și pasionată de muncă. Culoarea pielii nu contează.
O fană l-a întrebat pe Kai cu ce animal seamănă ea. Aceasta se aștepta să îi spună cu un cățeluș, iepure sau orice animal drăguț. Kai i-a spus că seamănă cu un porc spinos. Fana a plecat simțindu-se confuză, neștiind dacă să fie fericită sau nu.

Deseori Chanyeol râde de Kai pentru că acestuia îi place culoarea roz. De fiecare dată când Chanyeol îi spune că este feminin, Kai se așează în fața lui și începe să facă piruete.
Sehun calcă intenționat pe piciorul lui Kai de fiecare dată când își dă seama că nu poate să câștige o dispută cu el. Odată, Sehun a călcat pe pantofii albi ai lui Kai primiți de la sora lui. Kai s-a prefăcut a fi supărat și Sehun i-a cumpărat o pereche nouă de pantofi. În final, D.O i-a spălat lui Kai pantofii primiți de la sora lui și aceștia erau ca noi.
Odată, Kai a menționat că înainte nu a primit niciodată ciocolată de la fete de Valentine’s Day.
Slăbiciunea lui Kai este să vadă o fată plângând.

Lui Sehun îi place să spună că Kai este închis la culoare. De fiecare dată D.O îi va lua apărarea și va spune că Kai este frumos, iar Sehun va spune același lucru din nou și din nou. Frustrat, D.O va spune că este din cauza problemelor cu lumina.
O fană i-a dat lui Kai o hârtie pe care era scrisă întrebarea „Care este visul tău în afară de cel de a fi cântăreț?”. Kai a răspuns „Să fiu un cântăreț la fel de bun ca D.O.”.
Sehun: „Când Kai îmi spune o glumă care el crede că e amuzantă, nu râd pentru că este amuzantă, râd pentru că nu o înțeleg.”.

Luhan îi arată intenționat lui Kai pozele cu el în care se strâmbă și încearcă să îi imite expresia facială. Ca răzbunare, Kai arată poze cu Luhan persoanelor care nu îl știu pe Luhan spunându-le că este sora lui.
Kai mănâncă foarte mult, motiv pentru care D.O împachetează mereu multă mâncare pentru el.
Kai și D.O au scris versurile unui cântec de la EXO intitulat ’XOXO’.
Kai și Sehun se comportă cu Suho foarte frumos dacă vor să mănânce ceva. Imediat după ce își primesc mâncarea, totul se schimbă.

O fană i-a spus lui Kai că este atât de frumos încât o orbește, iar acesta a întrebat-o „Ți-ai adus ochelari de soare?”.
Lui Kai îi place să îi atingă fundul lui Baekhyun.
Sehun: „Când Kai hyung și eu stăm unul lângă altul, ei ne numesc ’negru și alb’, dar eu cred că Kai hyung este foarte frumos și masculin.”
Younha l-a întrebat pe Kai „Îți mai amintești prima dată când ați cântat pe o scenă? Voi băieți probabil erați foarte agitați și nu vă mai amintiți mult de atunci.”, iar Kai i-a răspuns „Chiar eram agitați și eu personal nu pot să îmi mai aduc aminte multe lucruri. Tot ce pot să îmi amintesc este că înainte să urcăm pe scenă, Sehun era în spatele meu și mă încuraja.”.

Lui D.O și lui Kai le place să mănânce fastfood împreună.
La un fansign, o fană a plâns în fața lui Kai și machiajul ei s-a scurs. Kai i-a cerut managerului să îi dea șervețele, iar Kai i le-a dat fetei.
Kai întotdeauna le spune glume membrilor pe care doar el le înțelege și râde de unul singur.
D.O: „Chiar dacă Kai este dongsaeng al meu, el este foarte cool și sexy, până la punctul când nu poți să nu te îndrăgostești de el când îl vezi cum dansează pe scenă. Expresia lui facială nu este deloc precum a unui începător. Când îi pun întrebări în timpul antrenamentelor de dans, el nu obosește niciodată să-mi răspundă și mă învață pas cu pas.”
Luhan: „Kai este un dansator foarte bun.”

Sehun: „Kai spune multe lucruri serioase despre membri.”
Chen: „Kai este mai tânăr decât mine, dar este un dongsaeng sănătos, puternic și dulce. Sunt multe lucruri pe care pot să le învăț de la el.”
Tao: „Închis la culoare. Un prieten bun.”
Baekhyun: „Corpul lui Kai este sexy și fața sa are un șarm impozant, dar în realitate el este inocent și drăguț.”
Chanyeol: „Este atât de cool și pielea sa închisă la culoare este șarmantă.”
Lay: „Kai este profesorul meu de dans.”
Xiumin: „Kai este o dulceață sexy.”
Kris: „Kai este chiar bun la dans.”
Suho: „Suntem împreună de ceva timp așa că el este un dansator care este precum un frate pentru mine de care vreau să am grijă și care are nevoie ca cineva să aibă grijă de el.”

Baekhyun: „Dacă Kai ar împrumuta de la tine 10 000 de woni, el îți va da înapoi 5000 de woni cash și restul de 5000 de woni ți-i va da cu un card cadou care deja a expirat. Poate fi așa un escroc uneori.”
La un fansign, Kai și-a adus aminte de o fană care a fost și cu un an în urmă la un fansign EXO și i-a spus „Tu ești cea care a râs de mine când managerul mi-a șters transpirația, nu-i așa?”
Kai l-a introdus pe Suho părinților săi ca fiind mentorul său de dans.
Fanii i-au spus lui Kai că este prea interesat în câini și el le-a răspuns „Cel puțin știu că nu mă voi căsători cu un câine în viitor.”

Kai a fost rugat să spună un cuvânt pentru toți fanii săi și acesta a zis „Înger”.
Odată, Kai dansa în duș pentru că era într-o stare de spirit bună. D.O a deschis deodată ușa și l-a întrebat ce face.
Kai crede că arată sexy după antrenament, în camera de repetiții, când se uită în oglindă după ce și-a schimbat tricoul ud de transpirație.
Baekhyun: „Dacă aș fi avut o soră mai mică nu i-aș fi făcut cunoștință cu Kai. Kai este ușor rece.”
Postat Lun Oct 12, 2020 7:02 pm
Elena
Elena
Membru
Mesaje : 143
Points : 203
Varsta : 47
Localizare : Neant
K-Facts - EXO EJVeb47VUAAnrQf
Nume: Oh Se-Hun
Grup: EXO
Poziţie: Dansator, sub-vocal
Nume de scenă: Sehun
Data naşterii: 12 aprilie 1994
Înălţime: 182cm
Greutate: 60kg
Grupa sanguină: O
Super putere: Vânt

A fost un ulzzang.
Are un frate mai mare.
Un fan l-a întrebat pe Sehun la o sesiune de autografe „Sehun-ah, vrei să ieși cu mine?” Sehun a zâmbit și a răspuns „Te-am auzit spunând asta și celorlalți membri”.
Luhan a mers odată, alături de Kris, să cumpere ceai cu bule. Sehun a aflat și a fost supărat din cauza aceasta pentru câteva zile.

A spus că este apropiat de Lee Donghae din Super Junior .
Când a venit rândul lui Sehun pentru o ședință foto, membrii s-au așezat într-o linie și îl priveau. Sehun le-a spus „Hyungs, plecați de aici!”.
Nu-i place atunci când este numit drăguț. El vrea să audă că e chipeş .
Numerele lui preferate sunt 3 , 5 și 7 .
Este Maknae în EXO . ( cel mai tânăr din grup )
Sehun împarte camera cu Suho.

A fost în clasa a zecea când s-a alăturat agenției SM.
Mâncare preferată : carne și sushi.
Ii plac filmele de acțiune.
Întotdeauna folosește „puterea maknae” pentru a cere favoruri.
Dacă ar fi avut o soră mai mică, el ar fi vrut să o mărite cu Luhan.
Nu a mai crezut în Moș Crăciun de la vârsta de 5 ani.
D.O gătește mereu pentru Sehun, deoarece lui i se face foame cel mai ușor. Sehun va face aegyo, și D.O va începe să gătească imediat.

Cea mai satisfăcătoare poreclă dată de fani pentru Sehun este „Oh Mi Ja”, și înseamnă copil minor.
Se descrie singur ca fiind un „căteluș alb”.
Este membrul cel mai dificil de controlat .
Tipul lui ideal este cineva ca Choi Ji Woo.
Kai crede că Sehun este membrul cel mai frumos.
Luhan spune că Sehun este drăguț când se enervează.
Ori de câte ori Kai și Sehun stau unul lângă celălalt, ei se numesc „alb și negru”, deoarece Kai are pielea foarte bronzată și Sehun are pielea foarte palidă.

Când Sehun avea părul în toate culorile curcubeului, Chen credea că Sehun arată ca un papagal.
Lui Sehun îi place să râdă de faptul că Kai este timid. Pentru a se răzbuna, Kai schimbă fundalul de la desktop cu o poză în care Sehun își rotește ochii.
Odată Sehun a fost întrebat „Vorbind de călătorit, în afară de familia ta și de părinții tăi, dacă ar fi să alegi unul dintre membri, care ar fi acesta? Unde ți-ar plăcea să călătorești cel mai mult cu el?”. Sehun a răspuns „Am vorbit de mult timp cu Luhan hyung să mergem în China și să ne jucăm. Așa că acum aștept.

O fană i-a dat lui Sehun o foaie de hârtie pe care era întrebarea „Ce părere ai despre ship-ul HunHan? (alege A,B,C sau D)”. Sehun a încercuit litera corespunzătoare cu „este drăgălaș”.
Sehun întotdeauna își linge buzele datorită unei cicatrici de pe una dintre buze pe care o are de când era mic.
Sehun a fost întrebat „Ce este Luhan pentru Sehun?” și acesta a răspuns „Ah, înțeleg faptul că semănăm, chiar foarte mult. Relația noastră a fost construită pe baza ceaiului cu bule. El este persoana la care mă gândesc de fiecare dată când beau ceai cu bule.”.
Lui Sehun îi este frica să fie singur în lifturi.
La un moment dat când încă era trainee, Sehun s-a enervat pe toți și nu vorbea cu niciunul, excepție fiind Luhan.

La un fansign, o fană i-a dat lui Sehun pozele teaser ale lui Luhan. Sehun i le-a dat înapoi spunându-i „Le am deja.”.
Sehun a spus că înălțimea ideală pentru o fată care ar putea fi cu el este 160-164 cm.
Primul sărut al lui Sehun se presupune că ar fi fost cu Lay în timpul unui concert în China când Lay l-a ales pe Sehun ca partener la un joc Pepero.
Sehun și Kai se comportă cu Suho foarte frumos dacă vor să mănânce ceva. Imediat după ce își primesc mâncarea, totul se schimbă.

Lui Sehun îi place să se joace cu părul lui Luhan.
Un fan l-a întrebat pe Sehun cine este tipul său ideal. Înainte ca Sehun să poată răspunde, Suho a strigat râzând „LUHAN!!”.
Sehun știe și îi place să imite felul în care Chanyeol îl strigă pe Baekhyun. Poate să imite chiar vocea groasă a lui Chanyeol spunând „Beakhyun ~ Baekhyun ~ ”
Erau momente când membrii credeau că Sehun si Kris seamănă.
Luhan: „Când l-am întâlnit pentru prima dată pe Sehun, el chiar arăta ca un copil. Oricum, după ce ne-am apropiat, am observat că el face oamenii din jurul lui să se simtă protejați.”.

Chineza lui Sehun este foarte proastă. El nu poate nici măcar să își spună numele în chineză corect. Oricum, el știe să spună perfect două caractere chinezești „Lu Han”.
Când Kai l-a întâlnit pentru prima dată pe Sehun a crezut că acesta este foarte chic, dar în realitate Sehun este foarte drăguț și face mult aegyo.
Când Sehun este plictisit se gândește la moduri prin care să-l batjocorească sau să râdă de Chanyeol.
Sehun spune că Chanyeol este enervant, dar Suho a menționat că atunci când Chanyeol se îmbolnăvește, Sehun este primul care îi cumpără medicamente.
Sehun a intrat în SM în anul 2008 în urma casting-ului.

Fanii l-au întrebat pe Sehun dacă preferă o fată mai tânără sau mai în vârstă decât el, iar acesta le-a spus „vârsta nu contează”. Fanii nu au fost mulțumiți de răspuns și au început să facă zgomot. Sehun atunci le-a zis acestora jucăuș „Atunci ce răspuns vreți?!”.
Cântecul preferat al lui Sehun când acesta era trainee era „Baby” de la Justin Bieber.
Odată lui Sehun i-a căzut șapca. Un fan a ridicat-o și a încercat să i-o returneze, dar el a crezut că este un cadou și nu a luat-o.
Tipul ideal al lui Sehun este cineva care să grăbește prima către el să-i aplice medicamente pe rană dacă acesta este rănit.
Odată o fană a alergat la un fansign și când a ajuns era toată transpirată. Ea l-a întrebat pe Sehun care este tipul lui ideal și el a răspuns „Fetele curate.”
Sehun uneori îl strică pe Luhan „fiule” chiar dacă el este mai mic decât Luhan.
Kai: „Dintre membrii noștri, cel mai frumos din punctul meu de vedere este Sehun. M-am uitat mai atent odată la el și am fost surprins pentru că arată atât de bine.”
La un fansign, când o fană i-a zis lui Sehun că își va deschide un magazin cu ceai de bule acesta a întrebat-o cu o față serioasă „Este gratis pentru mine, nu-i așa?”

Tao: „Sehun este cool și când este cu mine este chiar amuzant. De fiecare dată când sunt stresat, dacă îi spun lui Sehun, mă eliberez de stres. Ne prostim foarte mult. Orice am face, facem împreună. Mă simt bine când sunt cu Sehun pentru că nu este deloc stres.”
Lui Sehun îi place să colecționeze șepci de baseball. Una dintre ele este un cadou de la Luhan pe care l-a cumpărat el personal când a fost în China.
Postat Lun Oct 19, 2020 11:19 am
Elena
Elena
Membru
Mesaje : 143
Points : 203
Varsta : 47
Localizare : Neant
K-Facts - EXO Luhan-exo-teaser-single-ovedose
Nume: LuHan
Grup: EXO (din 2012 până în 2014)
Poziţie: Vocalist, Dansator, Vizual
Data naşterii: 20 Aprilie 1990
Zodie: Taur
Grupa sangvină: O
Înălţime: 170 cm
Super Putere: Telekinezie

LuHan este Germofob (frică de microbi), şi nu lasă pe nimeni să se atingă de patul lui.
LuHan pune chili în mâncarea lui D.O când vrea să se distreze.
Luhan are foarte mare grijă de pielea lui
Este mare fan al lui Yunho din TVXQ.

Ar vrea să aibă un duet cu Wang Lee Hom, artistul lui preferat.
Luhan avea mult mai multe fotografi selca (cu propria faţă) decât fostele sale iubite.
Nickname-ul său este Merline Monroe, iar lui nu îi place.
Sehun l-a prins pe Luhan dansând Gangnam Style la dormitoare şi l-a filmat apoi toţi membri obişnuiau să îi tachineze şi îl puneau să le aducă mâncare.
Luhan a greşit şi a intrat odată în toaleta femeilor unde erau şi fane care au început să ţipe când l-au văzut.

Luhan mereu ajunge să fie învinovăţit pentru prstiile pe care le fac ceilalţi membri.
Acesta este care are cel mai slab sistem imnuitar dintre toţi membri, mai mereu ajunge să se îmbolnăvească.
Kai le arată oamenilor pe care nu îi cunoaşte poze cu Luhan şi le spune că este sora lui mai mare.
Luhan are părul natural cârlionţat, iar când este crescut mai mult îi face capul să pară mai mare.
O dată un membri EXO-M s-a aşezat pe cubul rubic al lui Luhan şi l-a spart, iar când Luhan a văzut acest lucru a început să ţipe pentru o vreme.

Înainte să se întoarcă în China Luhan i-a dat lui Sehun un breloc cu o căprioară şi i-a spus „Dacă îţi este dor de mine doar priveşte brelocul.”
Luhan este cel care înveseleşte atmosfera în grup.
Lui Luhan nu i-a crescut niciodată o mustaţă aşa că nu are nevoie să se radă.
Chanyeol l-a surprins pe Luhan uitându-se la filmul Brokeback Mountain.
A fost popular atunci când era în liceu.

Ceilalţi membri EXO au promis că se vor rade sub-braţ când Luhan îşi va pierde virginitatea. (Pusă la cererea lui Lexie)
Luhan este fostul stagiar de la JYP.
Tipul său ideal de femeie este blândă și liniștită.
Nu îi place ca cineva să se pună în patul lui. Îl va lovi cu piciorul până când se va da jos.
Luhan este întotdeauna votat ca fiind cel mai leneș membru pentru că este ultimul care se trezește.
El este un Ulzzang Chinez.
Luhan adoră ceaiul cu bule

În timpul liber lui Luhan îi place să meargă să joace fotbal cu Xiumin . Potrivit celor spuse de Luhan, el înscrie cele mai multe goluri.
Poziția lui atunci când joacă fotbal este atacant.
Îi plac hainele simple.
El este cel mai apropiat de Sehun din EXO-K.
Luhan împarte camera cu Lay în China și cu Xiumin și Kris în Coreea.
Este foarte pasionat de călătorii.
Uneori se poartă ca un copil.

Mâncarea lui preferată coreeană este samgyeopsal .
Genul lui preferat de muzică este R & B.
Piesa care îi place cel mai mult din mini-albumul MAMA este: „Into your world” .
Luhan este speriat de locurile înalte pentru că el crede că e periculos.
Cel mai stânjenitor moment al lui a fost la aeroport , cand s-a izbit de ușa de sticlă pentru ca a fost prea cufundat în conversația cu Lay și nu a văzut-o .
Luhan poate să gătească doar Ramen cu ouă.
Cei mai mulți dintre prietenii lui sunt fete.

În timpul școlii Luhan nu a primit niciodata scrisori de dragoste.
Visul lui este de a deveni un cântăreț pentru că iubește sa cânte.
Nu îi place ca cineva sa-i atingă capul .
Luhan este alergic la fructele de mare.
Genele lui sunt foarte groase și lungi.

Culoarea lui preferată este albul.
Este mult prea timid în fața camerei.
Luhan a mers o dată, alături de Kris, să cumpere ceai cu bule. Sehun a aflat și a fost supărat din cauza aceasta pentru câteva zile.
Un cuvânt pe care Luhan îl spune în fiecare zi este „bosumfla bosumfla”.
Postat Mier Oct 21, 2020 8:12 pm
Elena
Elena
Membru
Mesaje : 143
Points : 203
Varsta : 47
Localizare : Neant
K-Facts - EXO Kris-exo-teaser-single-ovedose
Nume: Wu Fan
Grup: EXO (Din 2012 până în 2014)
Nume de scenă: Kris
Poziție: Lider, Rapper
Înălţime: 187 cm
Data naşterii: 6 Noiembrie 1990
Grupa sangvină: O
Super Putere: Zbor (dragon)

Atunci când era copil a locuit în Vancouver, Canada.
Este foarte sociabil și poate vorbi cu oricine.
Alți membrii din EXO îl consideră ca un frate mai mare.
Îi place să citească.
Nu și-ar face niciodată operație estetică.
Ar fi trebuit să facă parte din EXO-K, dar fiindcă SM are o pondere mare pe piața chineză, s-a alăturat celor din EXO-M.

În Coreea împarte camera cu Xiumin și Luhan.
În China îmaprte camera cu Chen-membrii spun că se trezește cel mai greu.
Kris vorbește în somn, în engleză, coreeană și uneori în cantoneză.
Știe trucuri magice.
Persoana lui ideală este o fată drăguță, care știe să gătească și să aibă grijă de oameni.
Fetele mature îl plac mai mult pe Kris, iar ”școlărițele” îl preferă pe Luhan.
Kris spune că poate zbura și de aceea face gesturi de zbor. o.O
Nu îl poate refuza pe Tao.

Arată mult mai bine în realitate decât în fața camerei. *cad pe spate*
Luhan a spus despre Kris că merită să fie lider deoarece are mare grijă de toți membrii, iar devreme ce ei vor promova și peste ocean au nevoie de cineva care să știe să vorbească mai multe limbi.
Kris îl strigă pe Chen ”Chen Chen” deoarece crede că simplul nume sună rigid, așa că obișnuiește să-i zică ”Chen Chen vino aici”
Kris își va aranja foarte mult timp părul înainte de a merge la cumpărătiro cu Tao. *aaahaaaammm*
Îi plac toate poreclele sale deoarce prietenii lui îl numesc în acest fel și sunt foarte importante pentru el.

O fană i-a strigat odată că este tipul lui ideal, dar Kris doar a dat din cap în direcția ei, iar apoi Tao s-a întors și a început să chicotească.
Îi ajută pe membrii cu moda și cumpărăturile.
Îi pasă cel mai mult de aparențe.
A recunoscut că i-ar plăcea să mai viziteza Indonezia.
A fost căpitanul echipei de baschet la 15 ani.
Chanyeol l-a ajutat pe Kris să poarte o pălărie de petrecere.
Kris a tradus în engleză showcase-ul celor de la EXO-K.
A visat că va fi un artist la Hollywood. (
Îi plac roșiile și piersicile.

El arată foarte cool dar , în realitate, este un băiat inocent și naiv.
A jucat cubul Rubix în secret pentru o perioadă lungă de timp, însă a ajuns la concluzia că acel cub are o ranchiună împotriva lui.
Kris a vrut ca Tao să îi spună o singură dată „oppa” după ce a auzit povestea cu Tao care l-a strigat pe Xiumin „oppa”.
Odată, Kris era suspectat că și-ar fi făcut operații estetice, motiv pentru care el a dat drumul pe Internet la pozele cu el pre-debut pentru a demonstra ca nu are operații estetice.
Kris a postat odată „Merry KRISmas” pe un fanboard.
Kris urăște melodia de la EXO „History” pentru că întotdeauna pica la acel subiect când era în liceu.
Kris are două tatuaje.

Kris a spus odată că pe viitor plănuiește să adopte un copil pentru că nu vrea ca viitoarea lui soție să sufere.
Tipul ideal al lui Kris este cineva care este prietenoasă, generoasă, care știe să gătească și care poate avea grijă de oameni.
Odată Luhan l-a strigat din greșeală pe Tao ’Sehun’. Kris i-a dat una în cap lui Luhan și i-a spus „Cum poți să strigi numele maknae-ului greșit?”.
Lay a fost întrebat care este hobby-ul lui Kris, iar acesta a răspuns „Să fie cool.”
Kris: „Voi vorbi despre ceva pozitiv după ce vom debuta. După debut, toți arătăm mult mai frumoși.”
În o încercare de a nu participa la antrenament, într-o zi Kris s-a ascuns în dulapul lui Tao. Nimeni nu și-a dat seama unde s-a ascuns pentru trei zile.

Chanyeol: „Chiar dacă sunt un bărbat, eu tot îl găsesc pe Kris cu adevărat frumos.”
Erau momente când membrii credeau că Sehun si Kris seamănă.
Kris a menționat că erau momente când își dorea să părăsească Academia SM, dar Tao l-a convins să rămână.
Lui Kris îi place să îl bată pe Chanyeol pe spate.
Lay: „Sunt în special invidios pe Kris pentru că este înalt și frumos. Cât despre mine, nu contează cât mănânc pentru că tot nu mă voi înălța.”
Când EXO doar ce debutasera, Kris și Chanyeol împărțeau aceeași cameră.
Kris știe de existența ship-ului KrisYeol. Odată el chiar a citit un fic ce avea ca personaje principale pe el și pe Chanyeol.
Pe Kris îl surprinde întotdeauna comportamentul lui Chanyeol.
Înainte de debut, Kris și Chanyeol mergeau des împreună să mănânce samgyupsal.
Lui Kris și lui Chanyeol le place să se uite la filme împreună.

Kris a dezvăluit că nu a făcut lucruri romantice încă pentru că nu a avut șansa dar el crede că este o persoană romantică. El dorește să petreacă timp pentru a pregătiri o surpriză jumătății sale și se va asigura că va fi cât mai romantic pentru că dorește să o facă fericită.
Odată când EXO-M se jucau de-a v-ați ascunselea, Kris nu știa unde să se ascundă așa că s-a îmbrăcat într-un costum de înger și a stat în camera de stocare ca o statuie. Le-a luat membrilor 15 minute să-l găsească.
Se simte cel mai sexy înainte să se ducă la culcare, când își spală fața.
A mărturisit că hobby-ul lui numărul unu este să doarmă.

Tao: „Prima dată când am fost cu Kris, era atât de frumos și cool și întotdeauna îmi era frică să mă apropii de el, dar Kris este foarte drăguț și are grijă de mine.”
Kris a spus că cel mai oribil lucru pe care l-a auzit vreodată a fost „Ești chiar nefolositor.”
Kris are multe nume. Kevin Li. (numele pe care l-a luat atunci când și-a luat cetățenie canadiană). Li Jiaheng. (numele pe care îl are de la naștere) Wu Yi Fan. (numele pe care și l-a schimbat el) Wu Fan. Kris. Kris Wu. Ben-Ben. Duizhang. (celelalte sunt doar porecle).
Lay a spus că Kris este mai sexy decât Tao.
Postat Mier Noi 10, 2021 1:37 pm
Roxana H.
avatar
Banned
https://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Mesaje : 332
Points : 346
Varsta : 28
Localizare : Bistrița
Imi plac foarte mult informatiile postate de tine despre trupa EXO
Postat
Continut sponsorizat

K-Facts - EXO

 :: Have Fun :: Cafenea :: Muzica :: Korean Music :: K-Pop
Subiecte similare
-
» K-Facts - BTS

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Have Fun :: Cafenea :: Muzica :: Korean Music :: K-Pop-
Mergi direct la: