Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalÎnregistrareConectare

 :: Have Fun :: Cafenea

Citate din k-drame

Postat Joi Sept 17, 2020 5:35 pm
Elena
Elena
Membru
Mesaje : 143
Points : 203
Varsta : 47
Localizare : Neant
Adunate de pe site-uri dedicate dramelor coreene.

The Master’s Sun.

”De ce ar trebuii să îmi fie frică de persoane moarte? Cele în viață sunt mai înspăimântătoare.” – Joo Jong Won

”O persoană moartă nu are puteri, înafara sentimentelor.” – Yoo Hye Sung

”Oamenii găsesc de obicei ce au pierdut în locuri neobișnuite, sau ajung într-un loc neobișnuit rătăcindu-se pe drum. Ne gândim la asta ca la un noroc sau accident dintr-o coincidență. Dar nu toate aste sunt coincidențe.” – Tae Gong Shil

”Nu concura cu trecutul tău, ci mai degrabă așteaptă lucruri minunate de la viitorul tău și iubește-ți prezentul.” – Kang Woo

”Trandafirii verzi reprezintă o dragoste nobilă, care există numai în rai.” – Tae Gong Shil

”Faptul că vii cu mine, deșii tu nu vezi, asta se numește încredere.” – Tae Gong Shil

”Când inima nu este precisă, durerea îți va da răspunsul.” – Kang Woo

”Acoperind rănile, asta face să doară mai mult” – Tae Gong Shil

”Sunt doua lucruri pe care le disprețuiesc. Unul dintre ele este cineva care-mi atinge banii iar cealaltă este cineva care-mi atinge corpul.” – Joo Jong Won

”Oamenii se pot schimba atunci când circumstanțele se schimbă.” – Tae Gong Shil

”O inimă care nu acceptă pe nimeni este blestemată” – Secretarul Kim

”Cred că pentru ca să te trezești și să confrunți realitatea, o persoană trebuie să piardă ceva special.” – Tae Gong Shil
”Când un soare nebun a răsărit în lumea mea, am încercat orice ca să îl dau afară. Totuși, am realizat că defapt eu am fost cel care a fost tras în lumea ta sumbră. M-am chinuit să mă opresc și să ies afără, dar am realizat azi în celulă, că am parcurs deja tot drumul.” – Joo Jong Won

”Revin-o la realitate. Ea este a mea.” – Joo Jong Won

”Nu te ascult pentru că îmi pasă. Ascult pentru că am aceste urechi amplasate de cap.” – Joo Jong Won

”Dacă tu ești un soare, atunci nu vreau să mai văd răsărit vreodată.” – Joo Jong Won
Postat Vin Sept 18, 2020 12:27 pm
Elena
Elena
Membru
Mesaje : 143
Points : 203
Varsta : 47
Localizare : Neant
I Miss You.

”Nu plâng pentru că sunt supărată. Este din cauza vântului care bate.” – Lee So Yeon
”Toate amintirile tale rele au fost șterse acum. Poți să îți faci amintiri noi, pline de bucurie.” – Han Jung Woo
”Doar una este bine. Atâta timp cât ai doar una.” – Lee So Yeon

”O aștepți pe Lee So Yeon? Dacă ea nu vine nici dacă tu o aștepți, asta înseamnă că te-a abandonat.” – Lee So Yeon
”Așa cum mă așteptam, lăcomia unui om este fără sfârșit.” – Harry
”Când o femeie are ranchiună în inima sa, oamenii spun că înghețurile de zăpadă vin în luna mai sau iunie.” – Jun Myung

”Niciodată nu am visat la nimic, dar este ceva ce am vrut mereu să fiu. O persoană invizibilă. Vreau să fiu o persoană invizibilă, astfel încât nimeni să nu mă poată vedea, astfel încât nimeni să nu mă poată urî.” – Lee So Yeon
”Este în regulă chiar dacă mă urăști. Așa te vei gândi la mine măcar un minut pe zi.” – Han Jung Woo
”Dragostea ar trebui să fie exprimată atunci când e posibil.” – Jun Myung

”Se spune că un bărbat ar trebuii să știe să aștepte.” – Han Jung Woo
”Totul devine mai bine dacă continui să încerci.” – Han Jung Woo
”Doar cei care au făcut ceva greșit devin agitați.” – Han Jung Woo

”Cu cât ascunzi mai mult, cu atât ajungi să sfârșești singur.” – Lee So Yeon
”Oricând vrei să plângi, vizitează-mă. Voi fi aici pentru tine.” – Lee So Yeon

Postat Sam Sept 19, 2020 4:50 pm
Elena
Elena
Membru
Mesaje : 143
Points : 203
Varsta : 47
Localizare : Neant
City Hunter.

”Voi deveni cineva pe care te poți baza. Voi deveni mai puternică, ca să te pot proteja.” – Nana
”Nu pot suporta. Amintirile dintre tine și mine… nu vreau să las nici una în urmă.” – Yun Sang
”Știu mai bine ca oricine că fiecare zi pentru tine este un război, fiecare moment este o luptă, deci cum mă pot baza pe tine?” – Nana

”Kim Nana te plac. Dar nu am tăria să te las să pleci. De aceea, tu îmi vei da drumul prima.” – Yun Sang
”Dacă încă vrei să mă dai la o parte, atunci măcar întâlnește-te cu cineva destul de bun pe care să îl pot accepta. Voi fi geloasă în mod corespunzător atunci.” – Nana
”Îmi pare rău că ai ajuns să mă cunoști, pentru că te-am făcut să eziți. De ce tatăl meu mi-a spus să nu iubesc… Acum înțeleg pe deplin.” – Yun Sang

”Ești cineva care mă face să regret. Ești ca un coșmar. Nu vreau să îmi amintesc.” – Yun Sang
”Du-te înapoi în perioada în care nu mă cunoșteai. Întoarce-te și întâlnește un bărbat mai bun ca mine și trăiește o viața fericită în fiecare zi.” – Yun Sang
”După ce totul se termină, poți să îmi spui odată că te vei întoarce?” – Nana

”Să nu îți fie frică de umbre… pentru că nu departe de tine este lumina.” – Young Joo
”Mamă, să placi pe cineva nu este mereu un lucru fericit, nu-i așa?” – Yun Sang
”Vreau să trăiesc o viața obișnuită… fericită cu tine… Dar asta este numai un vis.” – Yun Sang
”Să fii fericit este greu.” – Nana

”De ce te-am întâlnit? De ce trebuie să fii tu?” – Yun Sang
”Existența mea est o glumă.” – Nana
”Mi-ai fragmentat viața. Te voi face să plătești prețul.” – Yun Sang

Boys Over Flowers.

”Nu îi pot promite nimic acum. Nu îi pot spune că o voi face mereu să zâmbească, că o voi face fericită sau să aibă încredere îi mine. Fiind fiul unei asemenea persoane, fiind un membrul al unei astfel de familii – Urăsc eu astea îndeajuns de mult, dar ea oare cum se simte? Ar trebuii să urască toate astea, dar nu o face.” – Gu Jun Pyo

”Am crezut că ar fi fost mai bine să ți-o dau ție decât să stau cu ea, când fac lucrurile atât de dificile. Nici măcar nu vreau să îmi imaginez, dar dacă trebuie să o fac, cred că cealaltă persoană trebuie să fii tu, tu ești singurul care poate fi cu ea. Dar totuși, nu o pot face, nu ți-o pot da.” – Gu Jun Pyo

”Există deja cineva pe care iubesc. Ea este prima din viața mea și pentru tot restul vieții mele ea va fi singura. Așa că încă vrei să te căsătorești cu mine?” – Gu Jun Pyo
”Dacă totul ar putea fi rezolvat cu o părere de rău, atunci de ce ar exista legea și poliția?” – Gu Jun Pyo
”Nu este prea târziu. Spune doar că mă placi…” – Gu Jun Pyo

”Idiot. Stupid. Imbecil cu un IQ de două cifre. Cum aș fi putut face asta cânt tu erai răpită? Mai bine aș avea toate oasele rupte decât să îi las să se atingă de un singur deget de al tău. De ce ai rămas acolo când ei mă băteau? Ce m-aș fi făcut dacă ți s-ar fi întâmplat ceva?” – Gu Jun Pyo

”Ce este așa greu cu dragostea? Pur și simplu o apuci pe acea persoană de mână și nu îi mai dai drumul.” – Gu Jun Pyo
”Nu îți este frică de nimic în această lume, dar cânt vezi o albine începi să tremuri de frică. Decât ca prietena să aibă un deget rupt, ești un idiot care crede că ar fi mai bine să aibă el toate oasele rupte. Nici măcar nu știi diferența dintre mândrie și intimitate. Ești atât de stupid încât mereu de juri că ceea ce spui este corect. Urăști copiii dar spui că vrei să îți duci fiul să vadă stelele. Vrei să devii un tată bun. Ești o persoană singuratică, dar și una afectuoasă. Exact așa ești tu.” – Geum Jan Di

”Acum am realizat că tu și eu suntem din lumi diferite. Ne-am întâlnit ca și cum am fi fost într-un vis, dar acum este timpul să ne întoarcem în propriile noastre lumi.” – Geum Jan Di
”Da, sunt o femeie. O săracă nu poate fi și ea o femeie? Familia mea, aspectul meu și mintea mea sunt nașpa, știu. Chiar dacă nu le-ai fi punctat tu atât de clar, deja știam.” – Geum Jan Di
”Aruncă-ți toate concepțiile greșite care spun că fetele bune își doresc băieți de treabă.” – Ga Eul
”Se spune că o negare puternică înseamnă de fapt confirmarea.” – Ga Eul

”Copiii… când sunt în fața unui lucru pe care îl vor, ei nu ezită. Dacă îl vor pierde, ei știu că vor începe să plângă.” – Ga Eul
”Nu știu când toate astea au început. Dar acum, nu pot sta fără tine.” – Ji Hoo
”După ce te-am întâlnit, am avut o singură dorință – să fii fericită și să nu mai plângi. Îmi este frică că după ziua de mâine, nu vei mai fi în stare să zâmbești.” – Ji Hoo

”Am făcut un pas în spate pentru ca îi sunt prieten. Am renunțat pentru ca ea era iubita prietenului meu.” – Ji Hoo
”Băieții nu fac chestii în fața fetelor fără un motiv anume. Există mereu un motiv. Vorbesc din experiență, așa că poți să ai încredere în mine.” – Ji Hoo
”Dacă persoana pe care o iubești suferă din cauza ta, o poți lăsa să plece.” – Ji Hoo
”Nu este un vis. Dacă ar fi fost un vis, nu ar fi atât de dureros. După ce ți-am dat drumul am realizat că în tot acest timp nu am făcut de fapt nimic. Când mi-am revenit, erai deja în avion.” – Ji Hoo

”Mi-aș petrece timpul căutându-mi sufletul pereche, chiar dacă nu sunt sigur că astfel de lucruri există.” – Yi Jung
”Unu, nu mă încurc cu fete drăguțe. Doi, nu mă încurc cu fete prostuțe. Trei, în niciun caz nu mă încurc cu fete ce au o legătură cu prietenii mei. Știi că toate astea trei ți se aplică, nu-i așa? Așa că răspunsul meu este nu.” – Yi Jung

”Dacă vreți să vă despărțiți, mai întâi trebuie să îmi spuneți mie și să vă dau aprobarea mea.” – Jae Kyung
”Doar pentru că te-ai născut băiat, asta nu te face automat și un bărbat. Devii mai puternic după ce pierzi, cedezi deși este incorect, fugi deși este rușinos, dobândind încredere în tine odată cu timpul, astfel devii un bărbat adevărat.” – Bunica lui Jun Pyo

Postat
Continut sponsorizat

Citate din k-drame

 :: Have Fun :: Cafenea
Subiecte similare
-
» Top 10 actori de K-drame cel mai bine plătiți

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Have Fun :: Cafenea-
Mergi direct la: